Morče plemene US TEDDY jsem poprvé viděla v roce  2002 a moc mě zaujalo, ihned jsem se rozhodla, že si ho pořídím. Na internetu jsem našla kontakt na chovatelku tohoto plemene a v listopadu 2002 jsem si pořídila svou první chovnou samičku (Manny z Orky 26.8.2002 - 29.3.2005)  od paní Zdeny Skopalové. Importem samců a samiček z Rakouska a Německa se snažím o osvěžení chovu v ČR. Mým cílem je chovat teddíky perfektní v srsti a typu, pěkných sytých barev a u více barevných morčat - dobře rozdělené barvy se správným poměrem barev.

V r.2005 mě na německé výstavě morčat okouzlily šeltie a mým snem bylo mít samičku šeltie želvovinová s bílou. Bohužel v tu dobu jsem netušila,jaký je problém sehnat šeltii dobře zbarvenou (syté barvy) a pěknou v typu. Na podzim téhož roku se mi díky pomoci Marcely Krausové  (tímto jí velmi děkuji)  podařilo importovat krásného samce šeltie černo-bílého Yarisma v.Dreiländereck a červeno-bílou samičku Nuell v.Kirchwald. V listopadu jsem ještě dovezla z CHS Hölkenbusch nádhernou šeltii želvovinovou s bílou  Little Faru Uplengener Stubsnasen a první zástupkyni plemene coronet v mé CHS- Evelyn v.Hölkenbusch. Na začátku roku 2006 do mé CHS ještě přicestovaly (opět díky pomoci Marcely) samičky Samira a Penelope obě z CHS Piccolinos. V roce 2007 se mi splnil velký sen a to v podobě kanadského samce Red Rock Mahikan Atum.

22. 2. 2009 jsem úspěšně složila posuzovatelskou zkoušku a mohu posuzovat morčata dle standardu A, B a C.

 

Bydlení mých morčátek:

Morčecí obydlí je uděláno ze staré skříně. Každý kotec má rozměr asi 55x50. Přední strana je kryta plexisklem,dno kotců je natřené voděodolnou barvou.Na skříni jsou ještě umístěné 2 plastové bedny(každá 65x55).A níže u skříně jsou umístěny 3 plastové boxy(cca 70x75cm), kam většinou dávám mladé samičky. Plast.boxy jsou zakoupené v Ikee  a původně mají sloužit jako úložné díly pod postel.

U skříně je ještě postavený regál s plastovými boxy,kde bydlí převážně morčecí kluci nebo morčátka, která mají nějaký zdravotní problém a je tedy nutná karanténa.

Vzhledem k tomu, že bydlím v rodinném domě, nemám morčátka přímo v bytě, ale v místnosti se samostatným vchodem.